Kontakt

Biuro Rachunkowe Avena

kliknij aby zobaczyć mapę dojazdu

ul. Plac Dworcowy 1
43-190 Mikołów

tel/fax: 32 797 70 12
kom. 534 977 971
kom. 605 303 508

avena@avena-biuro.eu

Biuro Rachunkowe Mikołów

Jak rozliczyć pit 2020?

Zdjęcie przedstawiające rozliczanie podatków

Już na samą myśl o rozliczaniu PIT-u cierpnie Ci skóra? Zastawiasz się do kiedy w tym roku będzie można składać zeznanie podatkowe? Poniżej znajdziesz wszelkie niezbędne informacje.

Pity 2020 – rozliczenie

W rozliczeniach rocznych za rok 2020 uwzględnić należy wiele istotnych zmian. Jeśli masz wątpliwości, czy Twoja wiedza na ten temat jest wystarczająca, najlepiej sięgnąć po pomoc Biura Rachunkowego. Mikołów nie jest może dużym miastem, ale z pewnością wpisując w wyszukiwarkę „Biuro Rachunkowe Mikołów” , spośród uzyskanych wyników znajdziesz coś dla siebie.

Nawet jeśli nie zdecydujesz się na samodzielne rozliczanie z podatku – warto orientować się na bieżąco w prawie podatkowym. Pamiętaj więc przede wszystkim, że wraz z początkiem 2020 roku, zamiast obowiązującej dotychczas 18% lub 17,75% stopy podatku, obowiązuje 17% podatek dochodowy ( dotyczy to jednak tylko I przedziału skali podatkowej). Gdy została przekroczona wartość dochodu w kwocie 85528 zł, stopa zmienia się na 32%. W obu progach wyliczony podatek obniża się o kwotę zmniejszającą. W Avena Biuro Rachunkowe Mikołów możesz dopytać o szczegóły.

Do kiedy PIT 2020?

Ostateczny termin złożenia deklaracji podatkowej jest różny, w zależności od wielu czynników. Nie jest łatwo odnaleźć się natłoku informacji, zwłaszcza jeśli nie jesteś specjalistą od księgowości. Jeśli - dla zaoszczędzenia czasu najlepiej i nerwów – zdecydujesz się na usługi księgowe, Mikołów oferuje Ci wiele możliwości. Musisz jednak wiedzieć, że okres rozliczeń podatku PIT trwa do 30 kwietnia. Do tego czasu rozliczyć się muszą zarówno wszyscy podatnicy, jak i płatnicy. Jeśli jesteś płatnikiem, do 1 lutego masz obowiązek sporządzenia i przekazania druków PIT-11, PIT – 4AR, PIT-8C, PIT-8AR. PIT-16A, PIT-R do urzędu skarbowego. Do 1 marca z kolei musisz przekazać PIT-11, PIT-8C oraz IFR-1R swoim pracownikom. Nie będziesz musiał się obawiać opóźnienia i naliczonych kar, jeśli rozliczysz się z pomocą Biura Rachunkowego Mikołów.

Coroczne rozliczanie z podatku to stresująca czynność dla każdego przedsiębiorcy, ale również dla osób prywatnych. Przemyśl, czy chcesz to robić samodzielnie, czy zdecydujesz się na usługi księgowe. Mikołów to miasto, gdzie działa co najmniej kilka biur rachunkowych, z pomocy których możesz skorzystać. Decydując się na pomoc AVENA Biuro Rachunkowe Mikołów, możesz mieć pewność, że ze wszystkim zdążysz na czas.

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie » OK, zamykam